| Pintoiu_Raresh_1993 a întrebat:

Urgentttttt... nu am sunet la PC, de ce?
Tin sa mentionez :1) boxele sunt in regula(nu sunt arse)
2) placa de sunet este si ea la fel de bine si la locul ei)
3) in bios nu apare nici o optiune legata de sunet (de ce? )
4)am descarcat zeci de drivere dar nici unul nu merge (mam folosit de aida64, de everest si driver geniusm, am descarcat driverul indicat de de programele de mai sus si tot nu merge.

Realtek ALC662 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller (pentru asa ceva imi trebuie driver)
Va rog ajutati-ma, va rog. dati idei sau poate o chichita pe care nu o stiu eu.

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Biosul nu are treaba cu treaba asta, nu are de ce sa fie ceva acolo legat de audio.
Poate sunt arse totusi boxele sau nu sunt arse dar sunt deconectat intr-un fel nu face legatura cum trebuie.
Poate nu ai conectat cum trebuie boxele ai incurcat firele sau mufele, incearca cu niste casti sa vezi daca merge asa iti dai seama daca boxele sunt problema, poate fi si de la sursa.
Intreaba si aici:
http://rlsp11.blogspot.com
Succes!

| DeidaraXR1 a răspuns:

Incearca boxele la alt PC si alte boxe la PC-ul tau.

| tutorialevideo a răspuns:

Uite aici cum se instaleaza driverele windows http://www.tutorialevideo.info/......ndows.html

| CiprianFreeLife a răspuns:

Driverul nu este compatibil cu placa de sunet.

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Incearca sa descarci placa de sunet Realtek AC97

Eu pe ala il folosesc funda?

| Kenzor55 a răspuns:

Incearca sa mai misti de mufa in sus sau in jos, ca si eu la fel am patit