| Andy40 a întrebat:

Salutare eu sunt Andy.
Am sa va prezint problema mea, deci mi-am achizitionat un calculculator cu urmatoarele specificatii : Procesor I5 4460 3.4 ghz, Placa video Asus gtx 750 ti oc 2 gb ddr5, rami 8 gb dd3,
Asa si sa trec la subiect cand joc unele jocuri de ex cele de la ubisot nu conteaza ca e Assasin creed s-au altul am o problema dau rezolutia sa zicem 1200x si nu se vede pe tot ecranul se vede pe jumatate si sus s-au jos negru dar dac dau rezolutia mai mica se vede pe tot ecranul si nu este vreo problema de la grafica jocului ca nu este suportata de pc ca ma joc gta 5 cu toate setarile la maxim inclusiv rezolutia si nu am aceasta problema. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| PIKOKOKO a răspuns:

Si eu aveam aceasta problema, dar la Counter-Strike 1.6. Poate iti merge tie aici. Pune-ti la ecran rezolutia care e si la joc. Sa zicem ca la joc it pui rezolutia 1280x800, iar apoi pui 1280x800 si la ecran. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns: