| HikariAi a întrebat:

Joc de 2 zile CS GO. Pana acum n-am mai jucat cs go (am jucat doar acum multi ani CS 1.6 unde am fost si in liga de CS) si am cateva intrebari: 1. care e chestia cu skinurile? (cele din bazar) costa atatia bani doar pentru cum arata sau iti da ceva in plus? 2. care e chestia cu: "testate", "uzata", "deteriorata"? sa inteleg ca skin-ul nu e permanent? 3. am abia rank 2 si mi-a picat doar o cutie (si inca 2 arme de culoare "alba") pe care am deschis-o cu o cheie cumparata de pe steam si mi-a picat o arma de culoare albastra (cea mai slaba din cate am observat) si aici intrebarea mea ar fi: de unde as mai putea cumpara skinuri si arme in afar de steam? (dar sa fie chestie sigura) pentru ca pe steam nu-mi da voie sa cumpar din bazar pe motivul ca n-am mai cumparat ceva de pe steam de mult timp si imi e blocat pana in o anumita perioada.

Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Skin uri sunt desenele pe arma. Daca ai cumparat skinul "x" iti ramane in inventar cat doresti tu, daca nu il mai vrei il dai mai departe pe alt skin
de exemplu tu dai skinul de AK pe unul de M4 sau vrei skin de AWP pentru un cutit si tot asa.
Testate, uzate, deteriorate sunt in functie de cat de mult le-ai folosit armele. E factory new cand e noua, field tested e "second hand" si deterioara e stricata..nu prea mai poti face trade (schimb) cu ea.
Exista un grup pe facebook si de acolo poti cumpara skinuri noi, uzate si totfelul iar schimbul sa il faci mereu cu un middleman (om de mijloc) serios.

| HikariAi explică (pentru Silvia93):

Merci! Dar dupa ce e apare la skin "deteriorata" si mai joci mult cu ea iti dispare sau doar va fi mereu deteriorata? Si mai am o intrebare, la cutitele alea care cad in cutii sunt permanente? Asa cum am spus acum nu pot cumpara nimic din bazar dar dupa ce-mi expira perioada vreau sa-mi cumpar multe cutii si sa le deschid ca sa-mi pice cutit din ala si vreau sa stiu daca va fi macar permanent

3 răspunsuri:
| Catalin21212 a răspuns:

Salut,fa-ti cont pe acest site http://zengaming.co/r?zen=289377
Joaca meciuri de 1 vs 1 cu alti jucatori si ia-ti skinul dorit.

| HikariAi explică (pentru Catalin21212):

Nu ma intereseaza astfel de site-uri... Daca vreau mult un skin mi-l cumpar singur.