| R3TR0 a întrebat:

M-am gandit sa schimb windows-ul actual ( adica windows 10 ) cu windows 7. Dar cand intru in boot menu si selectez sa imi booteze de pe stick pur si simplu nu imi booteaza si porneste windows-ul normal. Oare ce poate sa aiba? Sau pot sa sterg cumva windows-ul actual din bios?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E posibil ca win7 de pe stick sa nu fie bootabil, adica nu l-ai facut bine sau sa aiba erori.

| CosminFlo a răspuns:

Daca ai un procesor de la kaby lake (Intel) in sus nu o sa-ti mearga in veci (am incercat).
Dar daca ai sub, sau orice amd, inseamna ca nu e bootabil stickul.