| LaurentiuRohan a întrebat:

Salutare m am si eu o problema, de fiecare data atunci cand pornesc calculatorul trebuie sa dau restart la placa de retea ca sa imi mearga interneetul. Atunci cand il pornesc imi arata jos in coltul barii ca internetul mege (dar nu merge), problema cred ca este din cauza ca sunt 2 network-ri ("multiple networks") adica home network si public network. In schimb dupa ce dau disable si dupa acea enable la placa de retea, mai apare doar home network. Cum fac ca sa nu mai dau de fiec data restart?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in -> start->run, scrie devmgmt.msc -> in fereastra care se deschide dublu click pe -> network adapters ->dezinstaleaza toate driverele de acolo, da un restart si reinstaleaza din nou. Inainte de dezinstalare descarca cel mai nou driver pentru placa de retea.