| sckymosul17 a întrebat:

De fiecare data cand deschid calculatorul la Local Area Connections imi apare ca am mai multe Networks adica : ``Network 2`` si ``unidentified network``. ca sa fac sa mearga internetul trebuie sa intru la Network 2 si sa bag Ip addres, subinet mask, default gateway; si cele 2 dns servers dupa care i dau Diagnose Problem si imi zice ca DHCP is not enabled for Local Area Connection, i dau sa repare asta automat dupa care merge. Dupa ce inchid si deschid pc-ul trebuie sa fac acelasi lucru. Am cautat pe net cum sa activez DHCP, l-am activat si zice tot la fel. MA ajutati va rog?

2 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Intra in control panel-networc conection -si dezactiveaza celelate retele.lasi numai una.de la ce frma ai net.scriene mai mult aici si t e ajutam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce isp ai?