| glorinel a întrebat:

Mi am comandat de curand un router dual band si l am conectat la router ul de la digi care era single band, iar acesta limiteaza noul router sa primeasca doar 100 mbps si nici nu ma lasa sa schimb din setarile router ului limita de viteza alocata. M am uitat timp de 4 ore si am cautat intens dar nu am gasit chiar nimic de ajutor. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Routerul este limitat pe LAN (cablu) la 100 mbps, retur si dai comanda de un router cu 1000 mbps pe cablu.
Chiar daca routerul duce pe 5GHZ (wi-fi) pana la 866 mbps pe cablu este limitat la 100.

Il dai retur (daca te incadrezi) si iti iei un router cu 1000 mbps pe lan. ( TP-LINK Archer C6 de exemplu)

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce model de router ai cumparat?

| glorinel explică (pentru Intruder19):

Tp link archer A5

| Intruder19 a răspuns (pentru glorinel):

Routerul este limitat pe LAN (cablu) la 100 mbps, retur si dai comanda de un router cu 1000 mbps pe cablu.
Chiar daca routerul duce pe 5GHZ (wi-fi) pana la 866 mbps pe cablu este limitat la 100.

Il dai retur (daca te incadrezi) si iti iei un router cu 1000 mbps pe lan. ( TP-LINK Archer C6 de exemplu)