| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! mi s-a ars placa de baza, daca o schimb fisierele de pe desktop vor mai fi acolo?

4 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Toate datele personale (inclusiv ce ai pe desktop) se stocheaza pe HDD sau pe SSD (depinde ce ai). Deci nu se sterge nimic daca inlocuiesti placa de baza. Vezi ca noua placa de baza sa se potrivească cu celelalte componente.

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Multumesc pentru raspuns!

| Adrian5575 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere. Daca noua placa de baza o sa fie de la alt producator, o sa trebuiasca sa instalezi un program pe care il gasesti la firma respectiva pe site sau primesti un CD cand cumperi placa.

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Dar daca iau hhd de pc si pun la alt pc fara niciu fisier pe el, fisierele de pe desktop vor aparea pe el?