| wikkedz a întrebat:

Spuneti mi cum pot rezolva urmatoarea problema la Formula One 1 2012. Dupa ce intru in joc si se termina de vizionat micul filmulet de la inceput, cand trebuie sa apas START imi iese din joc..subit. Am inteles ca problema este la Directx 11. Precizes ca folosesc win7 iar calculatorul detine 2GB RAM, placa video nVidia G FORCE GT450 1GB. Ajutati ma sa rezolv aceasta problema. Orice sugestie imi poate fi de ajutor.

3 răspunsuri:
| Houstain a răspuns:

Salut! Eu am cam aceeaşi configuranţie, tot 2 GB de RAM şi placă video de 1 GB, dar nu am probleme. Bine, eu am jocul original, iar tu bănuiesc că îl ai piratat. Nu ştiu ce să zic, ai încercat să îl reinstalezi? Ai instalat bine crack-ul?

| wikkedz explică:

Da, l-am si reinstalat, am instalat bine crack-ul. Chiar nu am nici o idee de ce se intampla asta. Am citit pe net si am vazut ca multi au problema asta.

| ErickEmil a răspuns (pentru wikkedz):

Eu cred ca e de la windows, windows 7 nu e prea favorabil pentru 2 Gb ram, mai bine iei xp.