| Michael1998 a întrebat:

Salutare,tocmai am cumparat un laptop ( https://www.amazon.com/......B075KCJHMD ) si am o problema. am descarcat 3 jocuri,Lol,Smite, si darksiders 2, si toate cele 3 merg la 5 6 fps cu setarile pe very low..., am windows 10, avetii idee care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu e nici o problema, pur si simplu atat poate placa video. Depinde si de rezolutie si de nivelul de detalii.

Vezi aici info detaliate despre placa video: http://www.notebookcheck.net/......530.0.html

| marian37 a răspuns (pentru flixbuster):

Eu jucam lol pe un E-350 dual core 1.6 g-hz, fara placa video dedicata si aveam 20fps 720p. Lui ar trebui sa ii mearga perfect cu totul pe high.

| Michael1998 explică (pentru marian37):

Exact asta e problema. merge totu pe 5 6 fps, toate driverele sunt instalate corect, o fii de la windows?

| marian37 a răspuns:

Salut! Asigura-te ca ai toate drivere-le instalate(le gasesti pe site-ul producatirului), atat ale laptop-ului cat si ale placii video. Intra in nVidia control panel si vei gasi setarile placii video. Trece toate jocurile de pe grafica integrata pe cea dedicata.