| Casian14 a întrebat:

Salutare TPU. Am cumpărat Minecraft pentru PS4, direct din PS store, dar de la un timp imaginea se mișcă singura (uneori caracterul se învârte singur, dacă vreau sa ma întorc în dreapta el se duce în stânga, etc). E din vina controlerului sau a jocului în sine? E o setare greșită? Dau funda!

1 răspuns:
| AyEmPee a răspuns:

E posibil ca problema sa fie legata de controler. Incearca sa incarci controlerul complet si sa verifici daca exista probleme cu butoanele sau joystick-ul. Daca problema persista, incearca sa repornesti jocul sau sa verifici daca exista actualizari pentru joc disponibile