| Danyel2000 a întrebat:

Salutare tpu.Am gasit un gta v free si vreau sa stiu daca o sa imi mearga pe leptopul meu meu.
Aici sunt datele pc-ului : https://imgur.com/a/hwFxj

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

In nici intr-un caz nu iti va merge. Poate in 10-20 FPS, nimic mai mult. Pentru ca pe laptopul meu "bun" https://imgur.com/mERVuNX
mergea in ultimul hal, iar daca aveam noroc apareau si glitch-uri vizuale (teren, copaci, masini care nu se genereaza, doar hitbox-ul se vede, cu o culoare gri...).Si daca trecea o ora sau mai mult, faceam sauna in capera.
Pe scurt imi termina calculatorul.

| LPCTSTR a răspuns:

Am observat cateva iconite "minecraft", ceea ce ma duce cu gandul ca joci Minecraft modat. Ei... treaba sta asa : daca ai noroc, asa cum am si eu, si vrei sa joci un modpack, ei bine nu te gandi sa o faci, pentru ca vei avea un lag de mama mama.
Am testat Hexxit si nu. La mine merge in 5-40 FPS, cu render distance la 2.
Apoi Sky Factory 3, aici este mult mai rau. Nu dadea crash dar se bloca imaginea pentru mult mult timp.De Project Ozone 2, nici nu mai vorbesc.
Sa revenim, am cam 50 de moduri pe versiunea 1.7.10 (tenta de Project Ozone cu restrictii si altele).Cam in primele 2-3 zile pe o mapa de sky block de la 0 era totul ok. Dupa, cam cand s-a umplut, a inceput cu lag-ul, lag spike-uri, uneori crash, si alte ori imi stergea itemele din inventar.
Cel mai bine este sa pastrezi bani si sa iti cumperi un calculator bun pentru astfel de vise.

| Danyel2000 explică (pentru LPCTSTR):

In primul rand minecraft-ul meu merge bine si prind 60 fps max pe servere publice cu 2k oameni.Un expemplu ar fi serverul gamster.
In al doilea rand nu stiu cat costa un laptop care sa imi permita sa joc gta v.Zic de asta free.Am dat 1300 de lei pe el.
Poti sa imi zici cat costa un laptop care sa mearga gta v pe el?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Danyel2000):

Umm... cam 10.000 RON? sau 100 de milioane, cu tot cu accesorii.
-_-