| andreigeorge922 a întrebat:

Salutare TPU laughing! Am o problema cu OBS Studio. Cand filmez cu cineva pe Skype sau pe Discord ETC. Vocea celui cu care sunt in apel se aude in ecou. Nu e de la microfonul persoanei pentru. Ca cu toate persoanele imi face așa.eu ma aud perfect dar persoana cu care vb se aude in ecou. La setarile audio le am default. Ma gândesc ca o fi pe la general sau alte setări...sau cv de la setarile pc-ului.Imi puteți la un sfat ca sa fac sa nu se mai audă in ecou vocea prietenilor din apelul meu? Dau funda!sad

Răspuns Câştigător
| Sniperw0w a răspuns:

Nu sunt eu cu " OBS " dar verifica setarile sa fie cum trebuie daca este tot in regula este o sansa sa fie din cauza microfonului prietenului/prietenei poti cauta un tutorial pe google sau Youtube. Funda?

1 răspuns:
| colonelumorteni a răspuns:

La microfon click stanga pe cele 3 puncte selecteaza Advanced Audio Proprietes iar la Mic Aux sa fie setat doar Monitor off nu Monitor and output.De asta ti se aude dublu sigur reda si sunetul din pc odata cu desktop audio adica de 2 ori