| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU
am o problema cu pc acum am instalat windows 8(l-am instalat in partitia 1 ) mai aveam pe el vistaul care nu mergea acum incerc sa dau format la D(Vista) si nu merge imi zice ca nu poate sal foramteze am incercat si cu click dreapta manage dar aceiasi problema stie cineva ce pot face? astept un raspuns happy daca se poate si un video tutorial (nu-i obligatoriu )
Va multumesc pentru intelegere
Scz daca nu aici trebuia sa postez

1 răspuns:
| RoFilmeOnline a răspuns:

Windowsul se instaleaza in partitia C. din ce ai zis inteleg ca ai instalat win 8 peste vista fara sa dai format la C cand l-ai instalat. Daca vrei sa scapi de win 8 si sa bagi inapoi vista, baga cd cu vista, booteaza-l, alege sa il instalezi in C si selecteaza sa formateze C-ul. Tot acolo unde alegi sa formatezi C ar trebui sa mearga si pentru D (da-i click pe el, optiuni, format)