| AlbertoTm a întrebat:

de ieri am o problema cu pc-ul, si m-am pus sa reinstalez windowsul, toate bune si frumoase pana cand am obs ca vechiul windows nu sa sters, iar noul sa instalat peste el, am incercat sa formatez partitia C, si cu click dreapta si format, si de pe cd cu tasta >>D=L, format ntfs, dar nu am reusit nici asa, nu ma lasa, aveti vreo idee? multumesc

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil ai instalat windows 7, ala asa face, pastreaaza fisierele vechiului windows lasandu-te sa iti recuperezi chestiile, apoi putand sa stergi folderul.

| Speedo a răspuns:

Booteza calculatorul cu kitul de windows si din meniul de instalare poti sa dai format la partitie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.zuum.ro/pagina.php?id=760

| AlbertoTm explică:

Nu, am windows xp sp 2, si azi mi-am dat seama ca am virusul sality in pc, chestia cu reinstalarea windowsului nu merge, am incercat sa dau format in toate modurile posibile care le stiu, click dreapta pe partitia respectiva si format, nu am reusit, am incercat din recovery console cu comanda : format C:, nu am reusit, imi spune acces denied, am incercat de pe cd cu comanda D=>L, la fel imi spune, ca nu am voie, nu stiu ce sa mai fac, cel mai simplu ar fi sa reusesc sa imi formatez partitia respectiva, dar nu stiu cum, daca ma puteti ajuta, multumesc