| jonydd a întrebat:

Am o problema tot vreau sa dau format la pc am incercat sa dau din pc start-clik d pe computer-manage- etc si nu merge sa dau format in partitia C in restul merge dar in C nu am incerat cu cd windows dar nu-mi apare pe nicaieri sa dau format la tot de ce cum pot rezolva?

5 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Ce sistem de operare doresti sa instalezi?
Normal ca nu poti formata sistemul de operare cand ruleaza.
De pe orice cd\dvd de boot poti formata.

| Dubaster a răspuns:

Nu poti da format la partitia cu windowsul! straight face Nu exista asa ceva, daca am inteles si bine ideea happy

| jonydd explică:

Am windows Vista

| jonydd explică:

Pai si cum formatez cu cdu de windows ca nu-mi apare sa dau format?

| itsoft a răspuns (pentru jonydd):

Pai cea ce vrei tu sa faci vrei sa dai direct foarmat la C si gata,. e uite asa nu se poate nu ai cum! Doar daca ai un Windows Xp sau Win 7 pe cd sau Dvd se da restart la Calculator si va incepe Bootarea dupa acel CD/DVD si mai departe urmeaza restul sa ajungi la formatarea Partitiilor si creerea lor! Esti din Bucuresti ca nu te costa nimica daca til reinstalam eu