| sKoLL a întrebat:

Salutare tpu...Am un Dell studio 1537 si nu stiu pe care windows sa il aleg, windows 7home premium sau ultimate? Fundabig grin si daca puteti sa imi explicati si de ce sa il aleg pe acela...

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

(3gb usable) asta pentru ca folosesti windows 7 si iti manca mult din ram, eu zic sa pui windows xp sp3, e mai bun pentru laptopu care il ai, ca sa poti pune windows 7, ai nevoie de un pc performant ca sa iti ruleze cum trebuie windows-u'.

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Mai intai, nu conteaza ce firma de laptop e, conteaza piesele din el, spune ce ram si procesor ai, si iti zic care ti s-ar potrivi mai bine.

| sKoLL explică (pentru tteo92):

Procesor Intel(R)Core(TM)2 Duo Cpu T6400@2.00GHz Ram 4, 00gb(3, 00gb usable)

| tteo92 a răspuns (pentru sKoLL):

(3gb usable) asta pentru ca folosesti windows 7 si iti manca mult din ram, eu zic sa pui windows xp sp3, e mai bun pentru laptopu care il ai, ca sa poti pune windows 7, ai nevoie de un pc performant ca sa iti ruleze cum trebuie windows-u'.