| lucianos222 a întrebat:

Salutare TPU, as vrea sa aflu cam ce jocuri ar merge pe configuratia urmatoare (PC). Procesor dual core 3000 mhz/ghz, 2gb rami, 80 HDD, placa video 512 mb. Nu il am inca si sunt nerabdator sa imi bag jocuri pe el.
PS : Vreau niste jocuri gen : Farming simulator 2011-2012, ceva cu grafica buna si sa mearga bine. Cam ce jocuri ar merge? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlinNxD a răspuns:

Sincer,ca sa stau sa insir toate jocurile care iti merg, as sta ceva timp, de ex iti merge gta 4, dead space 3, prototype 2, cel mai bine, cauta pe google jocuri pe care le stii sau pe care le-ai vrea si urmate de cerinte de sistem, si o sa gasesti pe site-uri cerintele jocurilor

| IustinGood a răspuns (pentru AlinNxD):

Man, are placa video de 512 laughing, ce gta 4, dead space 3 si prototype 2laughing, nici unul dintre ele nu ti-ar merge, decat printr-o minune, si numai daca le dai pe toate la very low(sau low) si pui o rezolutie foarte mica.

| AlinNxD a răspuns (pentru IustinGood):

Mie imi merg. cum facem? si dead space 3 cel putin merge cu grafica la maxim

| lucianos222 explică (pentru IustinGood):

Bai pustiule u esti sigur ca nu merge gta 4?

| IustinGood a răspuns (pentru lucianos222):

Pustiule? serios?, ma rog, revenind la intrebare, da merge dar doar daca le pui pe toate pe low si dai rezolutia foarte mica, oricum nu o sa ai un framerate prea bun.

| lucianos222 explică (pentru IustinGood):

Pai am un prieten care are o configuratie mai slaba deca amea si ii merge gta 4 full screen.

| IustinGood a răspuns (pentru lucianos222):

Nu full screen-ul conteaza, ca full screen inseamna si la rezolutie de 800:600 sau mai mica. Full screen inseamna sa se vada pe tot ecranul, si pe tot ecranul poate sa functioneze si la o rezolutie foarte mica.