| lucianos222 a întrebat:

ce parere aveti despre PC - ul urmator : procesor 3000 ghz dual core, HDD 80gb (hard), DDR 2gb (rami), placa video 512 mb. Merg jocuri pe el? Ma refer la NFS, Farming simulator, Hunting Unlimited, 18 weels of steels haulin etc. Vreau raspunsuri cat mai ample! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlbertoAby a răspuns:

Merg Mergwinking Fundita?

10 răspunsuri:
| defapteunuexist a răspuns:

Salut! AlbertoAby merita funda pentru ca iti merg jocuri si mai mari ca cele enumerate de tine!

| lucianos222 explică (pentru defapteunuexist):

Aha. multumesc. dar la ce ajuta sa mearga jocurile? procesorul acela dual core. ramii. sau stiu eu. astept raspunsul tau big grin

| defapteunuexist a răspuns:

Ai procesorul destul de bunicel.

| lucianos222 explică (pentru defapteunuexist):

Aaa..si conteaza mult asta? Nu trebuie si rami mai multi?winking

| KodrutZ a răspuns (pentru lucianos222):

CE PLACA VIDEO? Sistemul mentionat de tine e unul mediu pentru anul 2007-2008. In prezent e complet inutil in jocurile noi, dar cele de prin 2008-2010 inca or sa mearga ok, asta daca ai o placa video decenta si un monitor cu rezolutie mai mica.

| lucianos222 explică (pentru KodrutZ):

Dar daca schimb placa video cu una de 1gb si mai pun inca 2gb rami?

| taken a răspuns (pentru lucianos222):

Nu are rost sa schimbi doar placa video si sa mai adaugi ceva RAM.Schimbi tot, pastrezi doar carcasa si DVD Rw.

| KodrutZ a răspuns (pentru lucianos222):

CE PLACA VIDEO? CE PLACA VIDEO? CE PLACA VIDEO?
Cantitatea de memorie video e 90% marketing, sint o gramada de flasnete de placi cu 1-2GB care sint umilite la orice ora de "vechituri" cu 512 sau chiar 256.

| lucianos222 explică:

Care e cel mai bun component din ce am enumerat eu?