| serau999 a întrebat:

Cati bani as face daca as vinde un PC Full cu boxe, monitor, PC: AMD Sempron 3000+, placa video de 256mb 7300SE 7200GS, 1GB RAM////?

9 răspunsuri:
| razvyaga a răspuns:

Monitorul din ce am citit ar face cam 100-150 lei.
Boxele depinde 50-100 lei.
Placa video: cam 100-200 lei.
Ram: Daca e DDR2 face cam 100 lei, daca e DDR3-DDR5 face cam 50 lei.
Procesorul: Cam 100 lei.
Total aproximativ :Cam 400-750 lei.

| serau999 explică (pentru razvyaga):

Dar placa audio, de baza, alea nu se pun?

| razvyaga a răspuns (pentru serau999):

Pai tu ai zis doar procesor ram si placa video. straight face Sa stii ca nu fac mai mult de 900 lei cu tot cu carcasa.laughing

| serau999 explică (pentru razvyaga):

Am uitat sa mai spun ca are HDD de 80GB.

| razvyaga a răspuns (pentru serau999):

Inca vreo 50 lei.

| xr0sioRx a răspuns:

5 sau 6 milioane, cam asa.

| Stochita_MadaLin_Bogdan_1992 a răspuns:

Nu mult! Depinde ce monitor si boxe dai.
Procesorul nu il ai nici macar dual core, iar placa video e mica, la fel si memoria ram. Din ce ai specificat tu, iti spun ca iti scoti maxim intre 650 si 850 cu indulgenta 900 de lei.

| serau999 explică (pentru Stochita_MadaLin_Bogdan_1992):

Monitorul e View Star de 4:3 (praf), boxele sunt deluxe, nu ii stiu numele exatct, dar banii de care mi-a zis tu, as putea sa-mi cumpar un laptop mai bun de cat PC-ul, macar putin?

| serau999 explică (pentru Stochita_MadaLin_Bogdan_1992):

Si procesorul e de 1.61 GhZ, am uitat sa spun. Scuze.