| serau999 a întrebat:

Cum pot filma si eu in jocuri pe un PC de asta:
Processor: AMD Sempron processor 3000+ 1. 61GHz
Video card: Nvidia Geforce 7300SE/7200GS 256MB
RAM: 1GB Ram
Cu ce program adica este vreunul mai special? Un program sau un sfat ca macar sa filmez pe 480p. Am incercat cu Fraps, Bandicam dar nimic. (La Fraps mergea cat de cat dar clipurile ocupau multa memorie dar lasati asta).
Funda+Vot.

Răspuns Câştigător
| OctaLoL a răspuns:

Daca filmezi cu Action!, va fi mai ok si iti va merge mai bine.

11 răspunsuri:
| bondornicu a răspuns:

Bandicam... dar la ce PC este... maxim cs 1.6 iti mergehee hee

| OctaLoL a răspuns:

Nu folosi Bandicam pentru ca foloseste foarte multe resurse.Incearca MSI Afterburner sau Action!

| OctaLoL a răspuns (pentru bondornicu):

Stai linistit ca sunt calculatoare mult mai slabe ca al lui.

| serau999 explică (pentru OctaLoL):

Dar daca filmez cu unul din ele pe jocurile care imi merg cum ar fi GTA: San Andreas, pot? (Adica filmeaza fara lag?)

| OctaLoL a răspuns (pentru serau999):

Depinde ce setari ai facute in joc.Cu cate FPS iti merge GTA San Andreas normal?

| serau999 explică (pentru OctaLoL):

40, cate odata 60, 30 in zonele cu lag.

| OctaLoL a răspuns (pentru serau999):

Iti va merge ok cu Fraps. Daca average FPS este 40, atunci iti va merge la ~30FPS.

| serau999 explică (pentru OctaLoL):

Dar nu-mi place Fraps, ziceam de unul din programele spuse de tine. La Fraps un clip de 5 minute la mine are vreo 2~3GB.

| serau999 explică (pentru OctaLoL):

Cand intru pe Action! Imi spune o eroare de genul ca nu gaseste d3d11.dll, Unable to locate a component, daca intelegi, ma poti ajuta?

| OctaLoL a răspuns (pentru serau999):

Descarca d3d11.dll si instaleaza-l facand urmatoarele:
Intra in Start-->Run-->cmd
O data aparuta fereastra aceea, scrie: regsvr32 d3d11.dll
Inainte sa faci asta, copiaza.dll-ul in C:/windows/system32(sau syswow64)

| serau999 explică (pentru OctaLoL):

Ai link-ul de la dll? Te rog.Ti-am dat funda, da-mi te rog link-ul.