| CASTRAVETE112 a întrebat:

E bun un procesor I7-7200U pe laptop?
Ce jocuri duce?

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Jocurile le duce placa video, poti sa ai i-19, dar i7-le respectiv are placa video integrata slaba fata de desktop.

| CASTRAVETE112 explică (pentru DavidoffUser):

Am văzut niște laptop-uri pe PC Garage și mna... nu mă prea pricep la procesor, placa video...un prieten a spus ca duc destul de bine in pretul asta. undeva la 2.000-2.500 lei.

| DavidoffUser a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
http://www.pcgarage.ro/......-cl13-12v/
Asta e foarte bun pentru bugetul tau(daca te axezi mai mult pe gaming) si daca te hotarasti la vreun model cu 4 gb ram, suna si intreaba daca pot ei atasa inca o placuta tot de 4 ca sa nu i-o pui tu ca poate strici garantia.
E buna placa aia pentru laptop, unul cu 960m e de la 32 de mil in sus.