| Silviu8888 a întrebat:

Salutare TPU ma gandeam sa ma apuc de starcraft 2 si ma intrebam daca mi-ar merge pe acest pc:
procesor Intel Xeon X 5570
8 rami si placa video Gt 220. mi-ar merge bine pe acest pc?
Si de asemenea mi-ar oferi mult timp de gameplay acest joc? Ma refer la online sunt multi jucatori? Si se merita pretul de 280 de lei(140 wings of liberty si 140 heart of swarm)

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

O sa-ti mearga ca eu l-am jucat cu un 9500gt care e cam la fel de bun ca gt220. E un joc pe termen lung, multi dintre cei care jucau broodwar s-au mutat pe starcraft 2, deci cred ca o sa fie jucatori. Eu personal nu mi-am permis sa cumpar jocurile dar mi-am bagat starcraft 2 starter edition, un fel de demo ca sa joc cu un coleg care si le-a cumparat pe amandoua, dar are numai 4 harti de multiplayer si poti juca numai cu terranul. Ca sa mai salvezi cativa lei cauta jocurile pe price.ro