| JumbaJukiba a întrebat:

SALUTARE TPU!
Ma puteti ajuta cu o problema?
Vreau sa joc minecraft cu niste prieteni si am incercat sa deschid o lume in lan, dar cand dau IP-ul nu merge... Ei spun ca nu pot intra.
Cine ma ajuta?
FUNDA

2 răspunsuri:
| Ghosts a răspuns:

Deci, nu ma pricep bine in MC, dar ma pricep in crearea unui server. Deci, aici tu vrei sa iti faci un server si sa ii dai lui ipul sa intrati. Fa-l prin Hamachi. happy Daca nu, aduti prietenii pe mc.crazy-gaming.ro, se vor dinstra.happy

| JumbaJukiba explică (pentru Ghosts):

Scuze, dar serverul nu merge... spune ca nu se poate conecta la server si nu pot zice ca nu-mi merge internetul, pentru ca mai am un server care e pornit.
In orice caz, nu vreau sa facem/ sa intram pe un server comun.