Întrebare recomandată | DaimlerAG a întrebat:

Mesozoica este un joc ce urmeaza sa aiba kickstarter-ul in cateva luni. La ultimul stream, am intrebat liderul proiectului de ce a ales engine-ul Unity 4. El a zis ca acest engine e mai potrivit pentru ce fac ei. A precizat ca desi Unity 5 si Unreal Engine 4 au grafica mai buna, Unity 4 este cel mai potrivit pentru genul lor de joc. Ei fiind o echipa indie cu buget limitat, eu vreau sa stiu daca exista vreo diferenta la costul de productie in functie de engine-ul ales. Daca exista, este mare?

Răspuns Câştigător
| TheGirl123 a răspuns:

Da, exista si este foarte mare straight face Sper ca te-am ajutat, bye :c

2 răspunsuri:
| Al3xbC a răspuns:

Este destul de mare diferenta atat la performanta cat si la pret