Întrebare recomandată | DaimlerAG a întrebat:

O multime de jocuri indie isi gasesc banii necesari pentru crearea lor folosind Kickstarter. Ce anume costa atunci cand o echipa vrea sa creeze un joc?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Programatorii, cei care scriu povestea, cei care fac modelele, muzica, anumite licente...toti oamenii astia trebuie sa primeasca bani ca sa faca jocul

1 răspuns:
| HeRmeSs a răspuns:

Acele echipe lucreaza cu programe profesionale care costa ceva bani... In plus lucreaza oameni de 20-30 ani care poate se dedica full time la acel proiect si au nevoie de bani ca sa traiasca pana termina jocul.(dureaza cateva luni chiar ani). Trebuia sa mentina serverele online tot timpul, sunt multe alte chestii.