| Intrebarilemele26 a întrebat:

Sper sa nu greșesc categoria si sper sa ma fac inteles. Sa spun pas cu pas, acum 5 zile a fost o furtuna ceva mai puternica, cu descărcări electrice. Mie si altor vecini ne-a ars routerele de la internet. Dupa doua zile fără net s-a facut sesizare si au venit sa mi-l schimbe. Toate bune, am Wi-Fi, pe toate dispozitivele. Internetul prin cablu nu imi funcționează in pc. Prin același cablu laptopul prinde net struna. La prima vedere am crezut ca s-a prăjit și placa de rețea, am facut un ultim test. Am conectat telefonul prin USB in pc si am facut hotspot cu telefonul(nu am Wi-Fi pe pc dar a funcționat) prind internet făcând asta. Nu știu unde se afla problema. V-as ruga sa ma ajutați dacă, Cunoaște-ți problema.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa de retea probabil. Invatatura de minte - iti iei urgent MACAR un VRM cu protectie pentru retea, daca nu un UPS.

| Intrebarilemele26 explică:

In momentul de fata ma interesează dacă pot sa fac ceva sa meargă, cablul merge dar nu in acest pc. Pc-ul merge doar lla telefon de exp... Ma interesează dacă exista o metoda de facut ceva sau dau la garanție.