| ElJoKeR a întrebat:

Va scriu cu gandul ca ma poate ajuta cineva.

Am un server de minecraft pe care ma joc cu cativa prieteni iar atunci cand joaca prea mult si se plictisesc incep sa distruga casele care le construiesc si etc. cred ca intelegeti ce vorbesc.
am incercat multe variante dar nu am reusit deloc sa repar aceasta problema.
Imi puteti spune daca stiti, exista vreo comanda un plugin mai simplu o varianta, Orice ca lumea sa nu mai distruga ce am construit eu?

Răspuns Câştigător
| qMaduTzuu a răspuns:

Da, daca serverul este CraftBukkit ( adica cu pluginuri ) poti instala urmatorul plugin : PreciousStone.Acesta te ajuta sa pui protectie pe o constructie.
Protectiile sunt : Blocul de diamant - Anti Grieff ( anti daramat)
Buretele - Anti Pvp
Sper ca te-am ajutat.
Funda?big grin

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat