| Radiator a întrebat:

Salutare TPU vreau sa stiu daca pc-ul meu e bun de ceva.

Processor AMD Athlone (tm) Processor 2650e 1.61 GHz

RAM 2GB ddr2

Placa video 512 Nvida Geforce 6100 nForce 430

HDD 500GB

Sistem de operare Windows last xp sp2 32 bit

Răspuns Câştigător
| zoltan119 a răspuns:

Pai sincer...este un calculator de performanta medie deci nu prea cred ca va duce jocurile aparute in ultimii 2-3 ani (cu cateva exceptii)

4 răspunsuri:
| KobraXS a răspuns:

Pai,calculatorul tau este bun pentru jocuri de pana in 2008.Nu te supara, poti sa joci foarte multe jocuri pe el.Eu am un calculator cu procesor Intel celeron 430 de 1.8 GHZ, 1 GB RAM, placa video Intel express chipset de 512 MB memorie video si pot juca jocuri de pana in 2007, si jocuri chiar frumoase.Deci poti juca multe jocuri mai vechi pe el dar daca incerci sa joci un joc mai nou ca Call of Duty:Ghost este posibil ca procesorul tau sa se topeasca, placa video sa faca boom si harddiskul sa faca poc.Deci nu te sfatuiesc sa incerci jocuri mai noi pe el.

| Radiator explică (pentru KobraXS):

Am incercat deja laughing Am incercat PES 2013 si imi merge Perfect.winking

| KobraXS a răspuns (pentru Radiator):

Pai jpcurile de fotbal nu cer asa de multe resurse.Eu ma refeream la jocurile mai mari ca Call of Duty sau NFS

| KobraXS a răspuns (pentru Radiator):

Da,Pes-ul iti mergea perfect, dar incearca sa joci Call of Duty:Ghosts, sa vedem ce se intampla cu PC-ul taubig grin