| kinnghtt a întrebat:

Salutare tuturor!
Am un laptop HP proBook g2 i7 pe care il puteti vedea aici http://www.emag.ro/......DH2PRBBBM/
Si nu stiu de ce nu imi merg jocurile... adica se misca sacadat. sa fie de vina placa video dedicata care nu se activeaza? si daca da sa va rog sa imi spune-ti cum as putea sa o activez

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Normal placa aia video se activeaza by default cand te bagi la un joc puternic. Este posibil sa creada pcul ca nu e nevoie si nu o activeaza. Ai incercat sa bagi detalii mai mari in jocuri? Depinde si ce vrei sa te joci, multe jocuri nu sunt bine optimizate. Era o chestie pe net gen cum sa fortezi radeonu ala sa se bage cand te joci daca nu vrea, cauta pe google ceva de genu, how to use dedicated gpu on laptop, sau ceva de genu.

| TechGuyTpu a răspuns:

Pai ce vrei sa joci cu el? Placa video e fleasca, daca era o integrata Intel Iris cu ceva memorie in dual channel o batea.

Daca joci jocuri din 2013 atunci probabil este o problema, dar daca incerci din late 2014-2015 ia foc.