| Nelutzu222 a întrebat:

Salutare... Uite ce am patit cu un pc. am vru sa alimentez ceva la 5 V si am avut un prelungitor usb si am vrut sa pun + si - de la fire pe usb si am atins 2 fire din portul usb si cred ca mi s-a facut un scurt in pc, mi s-a stins pc ca si cum il scot din priza si nici nu a mai pornit, ce ar putea sa fie defectu? Sursa nu ii de vina ca am pus alta si la fel si pe cealalat am incercat-o la alt pc?

Care ar fi motivu sa nu mai porneasca pc deloc?

Funda

2 răspunsuri:
| Grebenscikov_Victor_1954 a răspuns:

Probabil un scurtcircuit. Adreseazate la un service

| Nelutzu222 explică (pentru Grebenscikov_Victor_1954):

Asta stiu ca ii scurt circuit, si nu as vrea sa ma incurc cu el la un service daca as putea sa vad acasa ce are.