| Cristea_George_1996 a întrebat:

Salutari am si eu o foarte mare probleme de cateva zile ma tot chinui sa imi fac metin2 sa imi mearga, nu imi suporta grafica 3D desi mentionez ca inainte mi-a mers orice fel de windows am avut, placa este una incorporata de 128 mb si memoria ram 1 GB, si va rog mult nu puneti raspunsuri de genul e arsa placa video, schimba placa cand cerintele minime la metin sunt foarte mici si calculatorul meu le accepta!

7 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Directx ai instalat?
Driveru l-ai instalat?
Widowosul recunoaste placa?
Daca ai toate acestea in regula nu are de ce sa nu mearga.

| Cristea_George_1996 explică (pentru danutzu96):

Directx l-am instalat si pe 9 si pe 11, placa e o problema nu imi mai gaseste update la device manager desi cu 3dcp este un driver mai nou dar care nu imi merge instalat dar inainte nu tin minte sa fi avut ca mereu mi-a facut asa. iar ca windowsul sa recunoasca placa prin ce imi pot da seama?

| Cristea_George_1996 explică (pentru Cristea_George_1996):

3DP Chip scuze

| danutzu96 a răspuns (pentru Cristea_George_1996):

Start->run->dxdiag-> tabul Display
Daca la tabul name nu apare nimic inseamna ca nu ai driverul pentru placa instalat si nu o recunoaste.

| Cristea_George_1996 explică (pentru danutzu96):

Http://prntscr.com/6sulyh uite aici vad ca driveru arata dar alea de directx nu prea le inteleg daca e corect sa le arate asa. iti pot face si un print de pe aida daca te ajuta cu ceva..eu nu imi pot da seama care-i motivul

| danutzu96 a răspuns (pentru Cristea_George_1996):

Ala este driverul generic din windows, Nu driverul placii. Incearca sa aflii modelul placii si du-te pe situl producatoruli si ia driverul cel mai nou (sau care merge)

| Cristea_George_1996 explică (pentru danutzu96):

Mda nu merge instalat orice as face. am incercat cu orice identificator de drivere si le-am inst pe toate si cam nici una nu imi merge instalat.