| 1Me9 a întrebat:

Salutari TPU, tocmai ce mi-am dat comanda de cs:go si un kit de gaming de pe eMAG, si-s foarte curios de un lucru.

Stiu ca va trebui sa am rank 3 pentru a putea da cele 10 meciuri unranked de competitiv pana sa imi dea un anumit grad (Silver I, Nova I, MG I, s-a.m.d.)

Am auzit ca, in functie de ceea ce faci, poti sa fii dat direct in Nova I, MG I, chiar si LEM ..gen sa am 10 winuri si sa fiu top 3, intri LEM.dar intrebarea este...cam care sunt criteriile sa trec peste silver? As vrea chiar Nova I.Cate winuri si cate loseuri sunt permise in cele 10 meciuri? MERSI, DAU FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| HeRmeSs a răspuns:

Ai sansa la Nova, depinde de tine.

4 răspunsuri:
| HeRmeSs a răspuns:

Rank cat mai mare inseamna :
-Cel mai bun scor din echipa
-Sa castigi toate cele 10 meciuri
Am un prieten care a pierdut 2 meciuri si a intrat Gold Nova Master.

| 1Me9 explică (pentru HeRmeSs):

Pai.Cu 2 lose doar Nova? Nu cred asa ceva.La 2 lose era posibil si MG sa LEM...

| 1Me9 explică (pentru HeRmeSs):

Dar daca am 10 wins si 5 loss.Am sansa la un Nova I sau ceva? De silver nu vreau sa aud, ca e plin de noobi si de copii care doar injura si critica. Poate ajung maxim MG si sunt multumit.Gandindu-ma ca in alea 10 competitive, cele mai mari sanse sunt ca playerii (unii) sa fie incepatori, deci eu avand 2 ani de source/ 1.6 poate dau maxiiiim 3 lose...tu ce zici

| 1Me9 explică (pentru HeRmeSs):

Salutari man, iar.Tocmai ce am jucat ceva meciuri, si de la 50 fps m-a dus jocul cred la abia 20-30. Daca bag un pc booster bun, ma urca inapoi? Voi baga foarte des pc booster+razor cortex.ce zici

| HeRmeSs a răspuns (pentru 1Me9):

Ai sansa la Nova, depinde de tine.