| PopAdrian a întrebat:

Sautare!
Am si eu o intrebare in legatura cu un joc pe care l-am jucat acum multi vreo 7-8 ani. Jocul era de pe un CD din ala de la reviste, unde erau joculete si uneori programe (cred ca Noroceii sau ceva de genu').
Jocul era cu un fel de bila (care semana cu o picatura de apa) si avea culoarea albastruie-mov. Era 2D. La inceput stiu ca mergeam printr-un fel de jungla iar mai apoi ajungeam intr-o mlastina si la sfarsit ma lupta cu un fel de boss. Din cate imi amintesc ajungeam si prin ceva tinuturi inghetate, iar apoi in ceva laborator. Personajul asta avea ceva chestie ca putea sari foarte tare, daca tot saream pe loc.

Alte detalii: posibil sa inceapa cu F si sa aiba 4 litere sau sa contina cuvantul icy / bouncing (nu garantez). Multumesc!

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cred ca l-ai avut cu revista Chip.
Intra pe site-ul lor si cauta la sectia jocuri / games.

| Luca_Adelina_1995 a răspuns:

Glace se numeste.