| anonim_4396 a întrebat:

Scz categoria... am si eu o problema cu elicopterul meu RC. Nu stiu marca straight face. Deci porneste, se invart aripile (chiar foarte tare) dar nu se ridica de la sol! Nu stiu ce are! E incarcat la maxim.
Cine stie si merge FUNDA

1 răspuns:
| ExpertFlight a răspuns:

Eu am problema asta cu elicopteru meu, doar ca a meu se ridica putin, apoi merge la sol.La mine e acumulatoru trebuie schimbat.La tine ori e acumulatoru ori unu din cele 2 motoare.Eu am luat elicopteru de la Carrefour, e pentru exterior, e din aluminiu.Cred ca la tine e unu din motoare. Daca e model ca al meu e acumulatoru sau unu din cele 2 motoare, al meu e modelul FQ777-505 scrie pe cutie.tu de unde la-i luat?