| ExpertFlight a întrebat:

Sall.am un elicopter cu telecomanda rc pentru exterior.L-am luat din Carrefour.Acum am o problema, degeaba elicopterul e incarcat la maxim ca tot nu se ridica, se ridica abia 20 cm si apoi se lasa jos. este un elicopter FQ777-505.PLS ajutati-ma.ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| MistărŞtecher a răspuns:

Sunt sigur că este problemă la motor.
Am şi eu un elicopter, de fapt două, şi mă ştiu cu astea.
Du-te tu inapoi, şi vorbeste cu un personal de acolo, în legatură cu avionul tău, explică'i de ce l'ai adus înapoi, iar ei o să ţi'l schimbe în cel mai bun caz, sau poate o să ţi'l repare.
Totuşi te vor ajuta.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Probabil are ceva defect.