| S3c0ndSh0t a întrebat:

Se castiga bani buni din jocurile online? As vrea sa fac un servere contra cost.As castiga bani buni? Mai ales daca in Romania nu exista un asemena server si este la mare cautare?

1 răspuns:
| aan a răspuns:

Daca vrei sa faci UN server, il faci mai mult de distractie si daca ai noroc poate sa-ti scoti banii pe hosting. Trebuie sa faci un lant intreg de servere si o comunitate cunoscuta (site,design, forum, diferite aplicatii pe site) daca chiar vrei sa obtii un venit. Desigur ca toate aceste chestii presupun costuri, care daca nu sunt acoperite de venit, duc la sapa de lemn. A, si trebuie sa ai si timp sa te ocupi. Mie personal serverele cu diferite jocuri nu mi s-au parut niciodata o afacere buna. Ori si cum, succes...