| anonim_4396 a întrebat:

Se poate seta un PC de pe power saving pe high performance? Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

De acum mai incolo o sa pun video-uri una e sa explici la om scriind alta e sa vada cu ochii lui, cred ca e mai bine!

6 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Da se poate, uite un video special facut pentru tine
https://youtu.be/7rOFJiG8KMg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Control Panel -> Power Options -> Show additional plans -> High Performance si salvezi

| alexboss2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am facut eu un video! Poate o fi mai simplu poti sa te uiti daca vrei scuze daca nu e in 4k!

| Rizu_Mihai_2003 a răspuns (pentru alexboss2020):

Va multumesc pentru raspunsuri big grin

| Rizu_Mihai_2003 a răspuns (pentru alexboss2020):

Mai am o intrebare! Poate afecta intr-un fel PC-ul adica sa se incalzeazca mai tare sau ceva de genu?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Rizu_Mihai_2003):

Nu! Optiunea high performence ajuta procesorul sa lucreze la maxim adica daca nu ai aceasta optiune bifata nu vei avea aceleasi fps-uri in jocuri deoarece procesorul nu se forteaza!

| alexboss2020 a răspuns (pentru Rizu_Mihai_2003):

De acum mai incolo o sa pun video-uri una e sa explici la om scriind alta e sa vada cu ochii lui, cred ca e mai bine!