| R3TR0 a întrebat:

Se potrivesc acste componente?
Merita acest pc?
PC: http://www.cel.ro/wish/&wid=63934

4 răspunsuri:
| Fly2Sky a răspuns:

Da, merita din plin. Vei rula majoritatea jocurilor in 50 -60 FPS + pe high-very high. Iti urez mult succes la cat mai multe frame-uri!

| SamuraiOkami a răspuns:

Ia o sursa de 500 W. Poate ca si modeul ales de tine ar face fata daca nu faci OC la greu, dar nu are rost sa iei una sa o stresezi cu ventilatorul turat...

| Anonymous1988 a răspuns:

Frate eu zic ca nu deoarece aici intervin niste lucruri elementare adica memoria aleasa de tine este single channel insa are o frecventa mica si iti recomand dual channel adica la frecvente mici (pana in 2600mghz) se ia dual channel la frecvente peste 2600mghz se ia single channel iar placa de baza aleasa de tine nu permite overclocking de calitate
Daca nu te pricepi nu mai fa de capul tau ca o sa regreti cere ajutorul unui specialist

| Anonymous1988 a răspuns:

Frate eu zic ca nu deoarece aici intervin niste lucruri elementare adica memoria aleasa de tine este single channel insa are o frecventa mica si iti recomand dual channel adica la frecvente mici (pana in 3000mghz) se ia dual channel la frecvente peste 3000mghz se ia single channel iar placa de baza aleasa de tine nu permite overclocking de calitate
Daca nu te pricepi nu mai fa de capul tau ca o sa regreti cere ajutorul unui specialist