| Niculae_Luci_1997 a întrebat:

Slaut TPU am si eu o intrebare am un xbox 360 si am fifa 14 cumparat am si net in xbox si cand vreau sa joc online ( Ultimate team) imi zice ``your gamer profile does not have the correct permissions to access this feature `` si vreau sa stiu daca cumpar xbox live gold imi va merge?

Răspuns Câştigător
| OctaLoL a răspuns:

Da,daca cumperi Xbox Live Gold iti va merge sa te joci Online orice joc care suporta jucatul Online.

| Niculae_Luci_1997 explică (pentru OctaLoL):

Mersi de raspuns, inca o intrebare...cum pot activa acel cont adica cand cumpar primesc un card cred si ce fac cu el? (scuze daca e o intrebare tampita)

| OctaLoL a răspuns (pentru Niculae_Luci_1997):

Poti cumpara Gold fara acel card, direct de pe Xbox.com cu un cont bancar, online.Cardul acela la care te referi are un cod numit Reedem Code.Codul acela iti ofera Gold Membership la fel ca cel cumparat Online, doar ca se cumpara din magazine Reedem Code. Daca ai acel card, il poti folosi in felul urmator:
Apasa butonul Xbox de pe Controller si acceseaza optiunea Reedem Code. Odata accesata acea optiune, scrie codul acolo si dai pe butonul Start, sau Done.