| StoicaAndi a întrebat:

Stiti de unde pot descarca minecraft multiplayer?
Eu am versiunea 12. 2 si cand dau la multiplayer imi apare:adauga server, intra in server etc.Si m-am uitat pe internet si cand dai la multiplayer iti apare un ip si la mine nu apare. Funda

Răspuns Câştigător
| misterjuve a răspuns:

Cauta pe Google MinecraftSP download. Dupa ce il downloadezi:

Intri in MinecraftSP, selectezi Force Update, dai Enter Game si multiplayer, direct connect, scrii ip-ul de la un server, intri si merge. Daca nu merge nici asa. Instaleaza-ti Hamachi si tu si adminul serverului...Adminul sa creeze un Network nou cu ID si parola. Tu ai sa dai Join an existing network tot pe Hamachi si o sa iti dea el Network ID si Parola. Apoi iti merge sigur.

P. S. de fiecare data cand apare o versiune noua la minecraft dai force update din nou si ti se pune si tie.

| StoicaAndi explică (pentru misterjuve):

Nu am inteles nimic.Eu am minecraft Sp.Am dat force update si nu merge.Nu stiu de unde sa descarc hamachi si adminul serverului. Daca mi-ai arata un video as intelege si ti-as da funda

1 răspuns: