| SmoKez a întrebat:

Stiti vreun joc aproximativ ca in viata reala? Si ma refer la jocuri in care sa-ti cumperi casa. haine / armuri, sa faci de mancare ( sau nu neaparat ). Din cate stiam, parca in fable puteai sa-ti cumperi casa. sau in Skyrim. Jocuri de astea mai misto. In care poti sa muncesti cate ceva ( cu o grafica mai ridica ). In care poti sa-ti faci prieteni / familie sau sa adopti copii, animale, etc. ( Fie online sau single players, nu conteaza ). Renuntati la imvu si alte chestii gen. Alea's jocuri fara viata-n ele. tongue Mersi!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Minecraft, dar nu pare asa cum vrei tu, mai este Sims dar nici asta nu cred ca iti place pentru ca se vede de sus si e cam fara logica. Singurul care zic ca e mai ok e SAMP pe modul Roleplay. Ce e Roleplay? Iti faci un caracter si e exact ca in viata reala, mergi la munca, ai salar, iti cumperi casa, masina ( daca iti iei carnetul ). Pe langa asta sunt servere romanesti, cu 1000 playeri deci o sa ai cu cine te joci. Poti chema politie, salvare, taxi si toate astea le fac ceilalti playeri. Sper sa iti placa. Funda? happy

| SmoKez explică (pentru RocKzZ):

Stiu cum e SAMP. Dar se pare ca nu se gasesc jocuri asa fain. As fi vrut o grafica faina. Daca tot era vorba de Gta. ar fi putut fi Gta 4 thinking Insa eu cautam altceva. Funda? Da sigur thinking

| RocKzZ a răspuns (pentru SmoKez):

Pai crede-ma ca Fable sau Skyrim sigur nu o sa iti placa. Nu e genul ala sa ai casa/familie, trebuie sa tot explorezi, intr-un sens e un Metin 2 dar mult mai bine optimizat, ideea e bazata tot pe RPG. Deci raman la ideea cu SA-MP.

4 răspunsuri:
| σκμ a răspuns:

Singurele ar fi: SA-MP, IMVU, MINECRAFT.Îmi pare rău, dacă ar mai fi ți-ași spune.

| leivi a răspuns:

Sims!