| afowuliahf a întrebat:

Tocmai ce cumparai un paysafecard de 50ron si cumparai ceva dupa steam dar se pare ca steam imi lua doar 37de lei si restul nu pot sa i bag tot pe steam, ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Cum ai folosit codul acela de PaySafe? L-ai pus mai intai in contul de PaySafe si ai cumparat de pe steam sau ai pus codul pur si simplu in acel chenar (fara cont) si ai luat jocul?

| afowuliahf explică (pentru RareşTPUro):

Dadui adauga in cos si bagai codul si lua fix valoare pachetului dar pe paysafe mai ramasara vreo 13 lei si vreau sa cumpar niste itm pe dota

| RareşTPUro a răspuns (pentru afowuliahf):

Pai daca itmele costa mai mult de 13 lei (2, 89 euro) nu poti cumpara.

| afowuliahf explică (pentru RareşTPUro):

Nu, itm e 2euro si paysafe mai are 2. 40euro

| RareşTPUro a răspuns (pentru afowuliahf):

Iti da vreun mesaj in momentul cand vrei sa cumperi itm-ul?

| afowuliahf explică (pentru RareşTPUro):

Pai zice sa incar portofelul, cand dau incarca zice nu ai minim 5 euro pe ticket etc

| RareşTPUro a răspuns (pentru afowuliahf):

Da... In portofelul Steam poti adauga minim 5 euro (25 lei) si maxim 100 euro (450 lei). Tu ai 13 lei si iti mai trebuiesc inca 12 lei ca sa bagi in portofelul steam... Mai ia un paysafe de 25 de lei si vei putea baga 5 euro in portofel.