| mucificatorul201 a întrebat:

TPU e urgent deci totul incepe asa: mi-am luat un telefon Samsung j5 si trebuie sa imi iau o noua cartela cu numarul meu de telefon pe ea deoarece prima cartela nu e compatibila si cand am pus noul sim nu imi apar contactele va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti trebuie cartela noua. Poti merge in orice magazin de la care ai cartela veche si ceri sa o schimba cu una compatibila cu telefonul. Contactele le poti trimite si prin bluetooth de pe telefonul vechi.

| KlibrDM a răspuns:

Probabil aveai numerele salvate pe telefonul vechi sau cei care ti-au schimbat cartela nu s-au obosit sa-ti transfere contactele de pe cartela veche pe cea noua.