| Mihai5434 a întrebat:

Am si eu o problema. Recent mi-am luat Samsung Galaxy Mini. Dar de la un timp nu mai imi apar contactele. Si cand bag cartela in alt telefon apar toate contactele. Bun! Mergea sa sun. Scriam eu numarul si asa. Dar azi dimineata, cand am vrut sa sun pe cineva... imi zice retea indisponibila, il inchid, il deschid iar, umblu pe la setari, nimica! A! si in ceva! nu mai imi scaneaza nici micro SD-ul adica nici aplicatiile nu mai le am. Sunt poe card dar el nu le vede. E chior! laughing In fine; nu e de ras... Habar nu am ce sa fac! Ce parere aveti? Ce solutie aveti? Dau funda daca ma ajutati sa rezolvproblema!winking

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Întreabă pe cineva care se pricepe sau du'l la reparat. Cine ştie ce are.

| Mihai5434 explică (pentru Tweetymrrr):

Totusi... am zis ca dau funda si am dat pentru ca mi-ai dat un sfat. Mersi!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Pentru contacte:

contacte => setari => mai multe => afisare grup => si bifezi USIM de acolo

Pentru card => meniu => setari => stocare => demontare card sd, astepti sa termine procesorul si dupa aia ii dai montare inapoi.

| Roxii13 a răspuns:

Si eu am patit stai linistita nu e nimic :* copiata-ti contactele pe telefon si o sa mearga

| Mihai5434 explică:

Scuzati greselile. Ma grabeam!

| Mihai5434 explică:

Mi-am dat seama ce trebuia sa fac... aveam contactele doar pe sim si trebuia sa dau acolo import contact si "de pe sim pe telefon"! Oricum mersi de rapunsuri!