| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Trebuia sa pun intrebarea asta la jocuri PC/Online, dar o pun aici in speranta ca o sa imi raspunda mai multe persoane.Deci am jucat Assassin's creed 1, 2, am terminat brotherhood si ma intrebam daca pot sa trec direct la 3 nu ca nu vreau sa joc Revelations, dar nu am bani sa-l iau acum.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu joci pe consola si vrei sa il cumperi e 3 euro jocul fara dlcuri pe instantgaming. Cod pentru ubisoft connect.

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru Wr3nch):

Dar pot sa-i dau skip? Sau o sa pierd mult din poveste daca sar direct la 3? Prima oara n-am inteles povestea asa bine cand am jucat primul joc, acum 2 ani, dar l-am rejucat acum o saptamana, dupa care am rejucat 2 si dupa Brotherhood.

| Wr3nch a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Pai ratezi ce se intampla cu Ezio, ca revelations termina povestea lui. Eu zic ca merita jucat daca chiar iti pasa de poveste si personaje. Daca vrei doar gameplay de AC, poti sari la 3 lejer.

| YeeeeRoooock a răspuns:

Pf... Depinde, daca iti place doar gameplay-ul si nu-ti pasa de poveste, poti sa treci direct, dar daca chiar iti pasa de poveste si esti mare fan, dar chiar nu ai bani sa l cumperi sunt 3 posibilitati:
1-Treci peste, si aia e, pierzi putin din poveste
2- Te uiti pe Youtube la povestea jocului / cauti pe net ce se intampla in joc
3- Il iei de pe net

Dar la momentul actual nu e chiar asa scump, este 22 de lei pe G2A...