| SebyNeymar a întrebat:

Uitati specificatiile pc-ului meu:
procesor: pentium(r) dual-core cpu E5200 @ 2, 5 ghz
memory: 4, 00 gb DDR2
placa video Ati Radeon HD 4600
windows vista ultimate

Ce as putea sa fac sa il imbunatatesc pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| wassyle1994 a răspuns:

Specificatiile sunt bune dar pentru jocurile cela mai noi ia un procesor i3 i5 sau si mai bine i7 Ram de 4 cred ca ajunge insa pentru toate efectele full hd schimba video la ceva mai puternic ca GeForce GTX 780 si ram-ul la 8

| SebyNeymar explică (pentru wassyle1994):

Cam greu ram asa mare pe ddr2 ca trebuie 4x2 si e mai scump ca pe ddr3 dar mersi de rasp

| wassyle1994 a răspuns (pentru SebyNeymar):

Cind am scris nu am tinut cont de bani, totul e foarte scump. Asa ceva se cumpara in Moldova cu 1200 euro si cu video card un pic mai slab ca GeForce GTX 780, dar destul de puternica pentru toate jocurile din prezent.