| Marian1997 a întrebat:

De ce mi se blocheaza pc si desktopul?
Am Windows 7 Ultimate.
Placa video : Ati radeon hd 4850 series.[1gb,256biti].
Procesor: Intel Pentium E5200 Dual-Core 2. 5ghz.
Ram : 4gb [2 gb au frecventa 600mhz si ceva si ceilalti 2 au 800mhz].
Sursa: 480W

11 răspunsuri:
| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

Degeaba ai tu 2 gb de 800mhz ca o sa functioneze la 600mhz ca celalti 2gb... reinstaleazai windows-ul si fi atent la ce instalezi.

| Marian1997 explică (pentru Tudor_Daniel_1997):

Am sa cumpar inca 2 gb rami de 800mhz si scot ceilalti 2 de 600 si apoi o sa vad daca mai face asa si daca da ii pun pe ceilalti 2 de 600 si o sa am 6 gb rami si o sa il duc la garantie si o sa vad ce pot sa ii fachappy

| Tudor_Daniel_1997 a răspuns (pentru Marian1997):

Daca are garantie si ai deschis carcasa nu cred ca o sa o mai ai. nu scoate ram-ul de 2 gb 600 mhz sa pui altul de 800 mhz pentru ca nu o sa simti nici-o diferenta.

| Madara1211 a răspuns:

Ai prea multe chestii in calculator!

| Marian1997 explică (pentru Madara1211):

Nu,nu am ca am reinstalat windowsul.

| luigi14 a răspuns:

In primul rand ce PC ai? In al doilea rand, cati GB are hard disk-ul?

| Marian1997 explică (pentru luigi14):

Hard disk-ul il am de 320gb

| luigi14 a răspuns (pentru Marian1997):

Cum se numeste PC-ul tau?

| Marian1997 explică (pentru luigi14):

LG

| luigi14 a răspuns (pentru Marian1997):

LG si mai cum, care e denumirea completa? Uita-te pe certificatul de garantie sau orice altceva

| Marian1997 explică (pentru luigi14):

Scrie doar LG ca am luat carcasa de la un pc mai vechibig grin