| Rotciv92 a întrebat:

Un cooler pentru laptop cu 2 ventilatoare de 140mm, rpm 700-1200 si cfm de 115 mi-ar face fata unui laptop de gaming? Adica ar reusi sa imi raceasca cat de cat chiar si 4-5 grade in timpul jocului, pentru o perioada mai mare de timp? Pentru ca majoritatea nu reusesc sa faca fata dupa jumatate de ora de functionare ingame. Si pe langa acest lucru care cooling pad ar face fata mai bine intr-o asemenea situatie, un cooler cu 1 ventilator mare, gen 200-230mm sau un cooling pad cu mai multe ventilatoare? Cele mari au putine rotatii si introduc CFM pana in 90 pe cand cele mici au rotatii mult mai multe si un CFM destul de scazut. Astept raspunsurile voastre.
Merci.

3 răspunsuri:
| nadasanpaul a răspuns:

Mai linişte-te ai postat 3 întrebări despre acelaşi lucru aşteaptă puțin

| Rotciv92 explică (pentru nadasanpaul):

Asta e problema ta?