| XtzRaulXtz a întrebat:

Am un laptop și vreau sa cumpăr un suport cu Cooler pentru răcire. Care e mai eficient unul cu un ventilator mare sau unul cu doua ventilatoare mai mici?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa DragoStefaN. Ia-ti un suport cu doua sau 3 coolere. Cu cat sunt mai multe, sunt mai puternice si racesc mai bine. Este stiut faptul ca laptopurile stau foarte prost cu racirea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu il tin pe cutia in care l-am cumparat.Chiar si in pat.Este de carton rigid si nu am probleme.Am un cooler cu trei ventilatoare de la laptopul vechi.Este eficient sa stii.

| DragoStefaN a răspuns:

Nu iti trebuie nici un suport cu ventilatoare pentru laptop. Sunt facute sa se raceasca ele singure atata timp cat stau pe o suprafata plana.

Singurul loc in care se nu se racesc bine este cand stai cu el in pat sau il tii pe picioare. Atunci iti trebuie decat o suprafata plana sub el, cum ar fi o masuta de laptop sau am vazut ca sunt scoase de ceva timp un fel de masuta mica cu ceva moale dedesubt ca sa o pui pe tine.

| WaterDrop a răspuns:

Depinde de puterea lor. Daca cele 2 ventilatoare mici au o putere mai mare decat unul singur mare, atunci ele vor impinge mai mult aer si vor mentine o temperatura mai scazuta. Insa cel cu un singur ventilator va fi mai silentios. Acum tu alegi, galagie versus ventilatie happy

| DryIce a răspuns:

Eu pentru ca laptopurile Asus rog sunt prea mari pentru coole pad obisnuite, big grin mi-am facut unul din carton gros si vopsit aranjat cu gratar metalic, leduri de toate big grin si merge perfect. Am pus un cooler mare 1 singur si e perfect raceste bine. Se simte cooler padu la placa video o scade 10 grade la temperatura.